Ви досі вважаєте, що годинник – це всього лише корисний механізм з певним набором функцій? Простий і нудний?
Так ми вас легко переконаємо.
Пропонуємо вашій увазі цікаву підбірку найдивовижніших і найкрасивіших, дивних і дорогих, неймовірних і складних, смішних і романтичних годинників, створених кращими майстрами в різних куточках світу.
Це вже більше, ніж мистецтво. Це фантастика!!!

1.     Franck Muller Aeternitas Mega 4 – найскладніший механічний наручний годинник в світі

Назва моделі Aeternitas перекладається з латині як «вічність». Робота над нею велася 6 років. Керував проектом майстер годинникових справ П'єр-Мішель Голей. Ініціатором такої розробки стала швейцарська фабрика Franck Muller. Вартість годинника становить 2,7 млн доларів. Його першим власником став Майкл Гоулд (пристрасний колекціонер з Америки). 7 листопада 2009 року в готелі де Парі в Монте-Карло в присутності 400 гостей представники Franck Muller вручили йому в якості подарунка найскладніший механічний наручний годинник в світі.

Основа корпусу – біле золото. Механізм – з платиновим мікроротором. Складається прилад з 1483 деталей. Годинник здатний виконувати 36 функцій, з них 25 представлені на циферблаті, на якому ви налічите 19 стрілок. Передбачені 3 часових пояси, хронограф зворотного ходу, 999-денний григоріанський календар (який не потребує коригування!) і Вестмінстерський бій. Його звучання з чотирма гонгами і чотирма молоточками в точності повторює звучання «Біг-Бена» – баштового годинника Вестмінстерського палацу в Лондоні.

Купити унікальний годинник можна тільки в Женеві і Нью-Йорку.


2.     WATCH STRAP HEEL – годинники-босоніжки

Так-так! Тепер є і такі. Не бутафорія, а справжні робочі годинники, розміщені на ремінці жіночих босоніжок. Колекція WATCH STRAP HEEL випускається в дуже широкому асортименті моделей. Чорні, золоті, салатові, сріблясті, двоколірні – на будь-який смак.


3.     Midnight Planétarium – наручний годинник у вигляді сонячної системи

Модель була створена в 2014 році брендом Van Cleef & Arpels в співавторстві з голландським майстром Крістіаном ван дер Клау. Золотий корпус годинника виконаний у вигляді модуля-планетарію. По ньому можна відстежувати рух 6 планет Сонячної системи.

По центру циферблата розташоване золоте Сонце, мікропланети обертаються на авантюринових кільцях. Їх виготовили з різних різнокольорових мінералів.

Земля, зокрема, складається з бірюзи, Марс – з червоного агата, Венера – з темно-зеленого нефриту з чорними прожилками, Юпітер – з синього агата, Меркурій – з серпентину, Сатурн – із сугіліта. Роль стрілки, що відміряє час, виконує комета, яка летить по колу. Також передбачені в годиннику функції дати, місяця і року.


4.     Nuvati – перший в світі годинник з марсіанськими і місячними каменями

Для декорування годинника були використані 70 діамантів. Разом із справжніми каменями з Місяця і Марса діаманти плавають на червоному тлі циферблата. Це дуже незвичайне видовище. До речі, камені були отримані з метеоритів, що впали на Землю. Звідки саме вони прилетіли, з'ясували вчені після ряду досліджень.


5.     Годинник Nadir Watch, де все навпаки!

Виготовлений в стилі мінімалізму дизайнером з Австралії Даміаном Бертон. Назва годинника арабська. У перекладі «Надир» означає «протилежність». А ще це астрономічний термін, що позначає точку небесної сфери, яка розташована під горизонтом і протилежна зеніту.
Що незвичайного в годиннику? Все в ньому навпаки! Стрілки перевернуті, вказують на цифри, які знаходяться не по краю циферблата, а в його центрі.

6.     Наручний годинник Roger Dubuis Excalibur створений в дусі переказів про короля Артура

На перший погляд, циферблат нагадує рулетку, але насправді це круглий стіл, за яким зібрані лицарі короля Артура. Вони створені у вигляді мініатюрних фігурок, кожна з яких у витягнутій руці тримає меч.

Роздивитися в деталях фігурки можна тільки під лупою. По центру циферблат прикрашений написом староанглійською мовою.


7.     Годинник Abacus («Рахівниця») на магніті з кулькою всередині, що перекочується 

Німецька модель від Erich Lacher Watch Factory. Сподобається тим дорослим, хто ще не награвся в дитинстві. На циферблаті немає ані стрілок, ані поділів. Тільки 12 дірочок. І металева кулька всередині, яка, як в іграшці, перекочується. Щоб дізнатися час, потрібно надати руці горизонтальне положення. Тоді кульку притягне магнітом до потрібної дірочки.

8.     Годинник HM4 Thunderbolt – данина авіації

Цей нетрадиційний годинник, схожий на літак, розроблявся протягом трьох років. Випущений лімітованою серією. Його зібрали з 300 з гаком елементів. Всі деталі, навіть гвинти, проектувалися спеціально для цього «бунтарського» аксесуара.

Корпус годинника Thunderbolt HM4 виготовлений з титану, але є варіант з золота. Скло використано сапфірове. На обробку та полірування тільки центральної сапфірової панелі пішло 150 годин, а на обробку титанової частини – 60 годин. Це близько 4-х тижнів потрібно витратити, щоб обробити один екземпляр годинника.


9.     Жіночий годинник-череп Petit Skull 

Розробила такий аксесуар дизайнер Fiona Kruger. Корпус виготовлений зі сталі у формі черепа, інкрустований діамантами. В основі ремінця – шкіра. Годинники випускаються в різних кольорах, їх покривають лаком, обробляють вручну.

Колекція присвячена Дню померлих, який відзначається в Латинській Америці на початку листопада. Його головні символи – скелет, череп. Під час Дня мертвих влаштовуються карнавали, а цукрові фігурки черепів розфарбовуються в яскраві кольори. Ця традиція була започаткована ще індіанцями майя і ацтеками. Для латиноамериканців свято присвячене не лише смерті, але і воскресінню. Вони вірять, що духи мертвих приходять відвідувати своїх родичів в цей день.


10.                        Годинники, що «стікають», в стилі Сальвадора Далі

Робота художника «Постійність пам'яті» надихнула багатьох сучасних дизайнерів на створення незвичайних годинників – настінних, настільних і наручних. Деякі з них служать тільки декоративним аксесуаром, але є і справжні робочі годинники.

Ось як ці, наприклад з кварцовим механізмом.


11.                       Годинник, схожий на сон, від бренду Van Cleef & Arpels

Виготовлений в корпусі з білого золота 18к на ремінці зі шкіри алігатора. Всередині – механізм з ручним заводом. Головна родзинка годинника від відомого французького ювелірного будинку Van Cleef & Arpels – це унікальний розписний циферблат, в дизайні якого перегукуються ювелірне мистецтво і поезія.


12.                        Забавний наручний годинник з восьминогом Vingt Mille («20 миль»)

Такий варіант дизайну запропонував британський бренд Mr Jones Watches у співпраці з дизайнером Фанні Шортер (Fanny Shorter). Він відсилає нас до знаменитого пригодницького роману Жюля Верна «Двадцять тисяч льє під водою». На циферблаті годинника, пофарбованому в красивий блакитний відтінок, зображений гігантський спрут. Можливо, це той самий монстр, з яким довелося битися безстрашному капітану Немо. До речі, на честь цього літературного персонажа заводну головку годинника позначили буквою «N».
Зверніть увагу – спрут тримає в щупальцях двох людей, які виконують на циферблаті роль хвилинної і годинної стрілок. Морське чудовисько рухається по колу, ніби б'ється в сутичці.



13.                        Запонки з годинниковим механізмом

Новий писк моди! Багато компаній сьогодні випускають подібні цікаві аксесуари для чоловіків. Якщо звичайний наручний годинник комусь здається нудним, то годинники-запонки однозначно внесуть різноманітність в образ.


14.                       Наручний годинник «Вища математика»

Чорний циферблат, на якому ніби крейдою написані інтеграли, синусоїди, логарифми і факторіали... Ідеальний аксесуар для любителів вищої математики, а також всього нового і модного, запропонував український виробник Andywatch.

 

15.                        Наручний годинник без циферблату

Ну, куди вже лаконічніше? Перше місце за простоту дизайну, якби проводився такий конкурс, напевно зайняв б «порожній» годинник Eye of the Storm («Око бурі») від дизайнера азіатського походження Ііран Кян. При повній відсутності циферблата час все-таки дізнатися можна за допомогою діодів, що світяться на обідку годинника.

 

16.                        Що потрібно людині для щастя? Усміхнений годинник!!!

Наручний годинник «A Second Of Happiness Watch» (скорочено SoH) – це поки тільки концепція годинника, але вона цілком може бути реалізована найближчим часом. Її автор – 21-річна французька студентка-дизайнер Матильда Амп.

Циферблат годинника виглядає як обличчя. Центральним елементом дизайну є два обертових диски, які виглядають як очі, а зіниці – це індикатори. Диск лівого ока вказує на години, а правий диск – на хвилини.

Принциповою особливістю SoH є додаткові циферблати, тобто «обличчя» можна змінювати. Циферблат може бути чорним або білим, тільки з очима або з посмішкою в нижній частині.


17.                        Годинник-дзеркало Vanity Mirror

Чудовий варіант для дам. Підправити макіяж або переконатися, що на обличчі немає їжі, перед побаченням або співбесідою за допомогою цього стильного наручного годинника не складе проблеми.

Червоні світлодіоди світять через дзеркальний циферблат годинника, дозволяючи власниці аксесуара стежити за часом і в той же час за своїм волоссям.

18.                        Годинник з круговим лабіринтом

На циферблаті з ліній складено лабіринт, та не простий. Це замінники стрілок. Кожен рівень циферблата обертається зі швидкістю годинникової, хвилинної і секундної стрілок, відображаючи таким незвичайним способом час.

19.                     Наручний годинник Late Anyway («Я все одно спізнюся»)

Ця жіноча модель, оформлена у вінтажному стилі, дуже популярна серед молоді. Кварцовий механізм, шкіряний ремінець. Колір оформлення може бути різним. Але всі моделі колекції об'єднують напис «Я все одно спізнюся» і недбало намальовані цифри. Це ідеальний аксесуар для творчих людей.

20.                        Годинник-браслет Fascination («Чарівність») вартістю 40 мільйонів доларів

Даний ювелірний виріб, розроблений в єдиному екземплярі компанією Graff Diamonds, побив ціновий рекорд у 2015 році. Корпус виконаний з платини і білого золота. Для інкрустації були використані діаманти, загальна вага яких становить 152,96 карата. У якості циферблата служить грушоподібної форми діамант 38,13 карат – бездоганно чистий, без будь-яких дефектів на поверхні і всередині.

Цінність Fascination полягає не тільки в дорогоцінному камінні, але і в тому, що це модель-трансформер. Цей виріб можна використовувати і як годинник на кварцовому механізмі (дві стрілки), і як браслет. Центральний камінь при бажанні можна зняти і носити окремо, вставивши, наприклад. в кільце або кулон.