Наш магазин годинників Garmin пропонує тільки якісну оригінальну продукцію від відомої у всьому світі американської компанії, що базується у Канзасі. Саме Garmin вважається «законодавцем мод» у проєктуванні, розробці та виробництві одних із найкращих спортивних смарт-годинників.

Це бренд, який першим розробив годинник спеціально для бігу, вимірювання пройденої відстані та темпу. Якщо ви шукаєте годинник із кращим співвідношенням якості, функціоналу та надійності, нові Garmin пристрої стануть оптимальним вибором.

Водночас сучасний ринок – це передусім конкурентна боротьба між виробниками за покупця. Крім компанії Garmin у ній беруть участь безліч «гравців», серед яких такі бренди, як Polar, Apple Watch, Samsung Galaxy Watch, Huawei Watch, Xiaomi Mi Watch та Suunto.

У цьому огляді ми розглянемо годинники від Garmin і від популярного в останні роки фінського бренду Suunto. Багато користувачів реально цікавить, який годинник від якого виробника кращий, надійніший, функціональніший і доступніший.

pic_2fd349468d165828963caecf5ace083d_1920x9000_1.jpg

Який купити Garmin годинник

На цей час компанія Garmin умовно ділить свою продукцію на три сегменти:

  • Partner;
  • Mentor;
  • Expert.

Вибір годинника Garmin повинен обумовлюватися вашими уподобаннями, особливостями тренувань, а також фінансовими можливостями.

Наприклад, сегмент Partner – це Garmin бігові годинники за нижчою ціною, призначені для спортсменів-початківців, які тільки починають підвищувати свою фізичну активність, а також для людей, які не висувають високих вимог до екіпірування.

Garmin годинники спортивні цього сегменту – це прості пристрої з лише найважливішими функціями. До них відносяться вбудований модуль GPS, на основі якого виконуються вимірювання відстані та швидкості, автоматичні функції (наприклад, Auto-Pause та Auto-Lap), а також надсилання повідомлень з вашого телефону.

Сегмент «Партнер» включає такі моделі, як:
  • Forerunner 55;
  • Forerunner 45.
Кращі смарт-годинники Garmin для просунутого рівня

Сегмент Mentor («Наставник») – це пропозиція, адресована бігунам середнього та просунутого рівня, зацікавленим в обладнанні, що має найважливіші функції та можливість програмувати тренування та завантажувати їх з комп'ютера.

Кращі Garmin годинники з цього сегменту дозволяють програмувати інтервальні тренування та використовувати їх у різних дисциплінах (біг, їзда на велосипеді, плавання тощо), а також слухати музику через Spotify, Deezer або вбудований музичний плеєр (Forerunner 245 та 645 у версії Music) . В останньому Forerunner 245 ми знайдемо також пульсоксиметр, а Forerunner 645 дозволить нам платити безконтактно за допомогою сервісу Garmin Pay.

До цієї групи входять:

  • Forerunner 245;
  • Forerunner 945 Music;
  • Forerunner 745.

pic_f3b83d6c868b746272a617eefa37991a_1920x9000_1.jpg

Garmin найкращі годинники для експертів

Expert – сегмент "наворочених" пристроїв Garmin. До нього увійшли Garmin годинники, призначені для багатьох спортивних дисциплін з можливістю об'єднання їх в одну мультиспортивну серію для тріатлону або дуатлону (плавання та біг).

Купити розумний годинник Garmin з цієї групи можна рекомендувати спортсменам, які шукають новітні рішення і чекають від годинника можливостей повнорозмірного комп'ютера, який вони зможуть взяти з собою на дуже тривалі пробіжки або в складні гірські походи.

У більшості моделей ми знайдемо барометричний висотомір, функцію навігації за курсами або дорожньою точкою, а також підтримку топографічних карт.

Годинник експертного сегмента має найбільший набір функцій:

  • компас;
  • барометр;
  • висотомір;
  • навігація до точки;
  • можливість завантажувати свої маршрути;
  • музичний програвач;
  • вбудовані топографічні карти Tactix Delta і таке інше.

Сегмент Expert включає найдорожчі і найскладніші моделі:

  • Forerunner 745;
  • Forerunner 935;
  • Forerunner 945;
  • Forerunner 965;
  • Fenix 6/7;
  • Tactix;
  • Quatix 6/7.

Покупці «зі стажем» найчастіше купують новий годинник Garmin групи «Експерт» через вигідність такого придбання. Можна сказати, що купити годинник із сімейства Fenix 6/7 – це те ж саме, що придбати три продукти: високоякісний мультиспортивний годинник, смарт-годинник для зв'язування зі смартфоном та годинник для активного відпочинку.

У цьому списку слід розуміти таке: серія Quatix є «переробленою» лінійкою популярної серії Fenix, до якої були додані додаткові функції для мореплавання. Те саме стосується і Tactix, який також є оновленою версією Fenix, але має функції, корисні для військових. До них відносять, наприклад, режим «jumpmaster» – для стрибків з парашутом і підсвічуванням, що взаємодіє з нічним баченням.

Який ще Garmin новий годинник можна купити

Крім типових спортивних годинників, американський виробник також пропонує такі годинники для фітнесу, як:

  • Vivoactive 3/4;
  • Venu.

Це вже не строго спортивні годинники, а скоріше розумні Garmin годинники з пульсометром і спортивними функціями. Вони мають сенсорні екрани, платіжні функції, музичні програвачі (у Vivoactive 3 у версіях з позначкою Music), тривалий час автономної роботи (у порівнянні з розумним годинником інших виробників, наприклад, Apple або Samsung).

pic_236a69baa3a7cac126d82df2a3815dd3_1920x9000_1.jpg

До вищезгаданих спортивних функцій відносять можливість вимірювання швидкості, темпу бігу, відстані завдяки вбудованому GPS-модулю та оптичному датчику вимірювання пульсу.

Останнє дітище Garmin із сегменту моніторів активності – це модель Venu, яка є першим годинником в асортименті виробника з AMOLED-екраном, відомим нам, наприклад, за телефонами Samsung. Venu – це варіант Vivoactive 4, змінений лише екран. Цим кроком Garmin поступово починає відбирати частину сегмента у таких виробників, як Samsung, Huawei та Apple.

У Garmin є ще одна популярна модель, а саме годинники Instinct, але їх складно віднести до жодної зі згаданих вище груп. Instinct – це Garmin годинники, призначені, в першу чергу, для активного відпочинку та для використання в суворих умовах.

Корпус виконаний з пластику, завдяки чому зовнішній вигляд годинника схожий на годинники Casio G-Shock. Особливості, які відрізняють Instinct, зокрема, включають тривалий час автономної роботи (до 16 годин в режимі GPS), можливість навігації до дорожньої точки і за маршрутами, монохромний екран дуже гарної якості, навіть під дуже яскравим сонячним світлом, безліч спортивних режимів.

Також варто відзначити, що Garmin Instinct виділяється на тлі конкурентів дуже важливою для покупців особливістю, а саме ціною. Лінійка годинників Garmin Instinct коштує відносно недорого, що робить ці моделі одними з найпривабливіших серед спортивних годинників. Цікавим є той факт, що вони доступні в шести кольорах базової версії, і двох додаткових кольорах для версії Instinct Tactical.

Suunto – один із головних конкурентів Garmin

Багато фахівців у галузі GPS-пристроїв вважають, що найбільш важливим конкурентом Garmin є фінська компанія Suunto. Тепер постараємося відповісти на головне питання: що краще – Suunto чи Garmin?

Чим відомий фінський виробник? Насамперед, він відомий своїми компасами та відмінними комп'ютерами для дайвінгу. На ринок спортивних годинників бренд впевнено увійшов у 2000-і роки. Зокрема, в 2007 році був випущений спортивний годинник Suunto Core з барометром, компасом і висотоміром. А в 2012 році з великою помпою був представлений годинник Suunto Ambit. Саме ця модель тоді складала дуже серйозну конкуренцію Garmin.

Найдешевший продукт від фінського бренду – це годинник лінійки Spartan Trainer, який може конкурувати з дорожчими моделями інших виробників, якщо брати до уваги співвідношення ціна-якість. Проте у нього виявився нюанс: постійно потрібно стежити за корпусом, який, на жаль, часто ламається у місці кріплення ремінця.

У 2016 році компанія Suunto «спіткнулася» і зробила чи не фатальну помилку, випустивши недопрацьовані моделі Spartan Ultra та Sport, які підірвали її надійні та дуже міцні позиції у світі. Користувачі скаржилися на сенсорний екран, погану роботу основних функцій, таких як будильник, неможливість завантаження власних тренувань або компас і барометр, що некоректно працюють.

Згодом у рамках удосконалення серії Spartan було створено кілька окремих моделей, які були оснащені оптичним вимірюванням пульсу та мали сенсорний екран, що справно працює. На жаль, довіра до серії вже була втрачена, і в середині 2018 року фіни припинили виробництво годинників Spartan.

pic_9c379eb5c81a5e91208afda597b9a96e_1920x9000_1.jpg

Suunto 9 Baro – новий конкурент Garmin

Після згортання «спартанської» лінійки фінський виробник представив нові моделі – Suunto 9 Baro та Suunto 9. Suunto 9 Baro – це годинники для занять спортом та активного відпочинку. Багато фахівців вважають їх прямим конкурентом лінійці Garmin Fenix.

Слід зазначити, що в Suunto 9 Baro немає підтримки карт, він не відтворює музику безпосередньо з пам'яті годинника і не має модуля NFC для безконтактних платежів. Однак цей годинник характеризується дуже тривалим часом автономної роботи в режимі GPS (до 120 год), більш точним GPS-модулем і дуже якісним сенсорним екраном. Версія Suunto 9 без «Baro» – це годинник без альтиметра та барометра.

Нещодавно у Spartan Trainer також з'явився свій наступник – Suunto 5. Цей годинник є мініатюрною версією Suunto 9 у версії без барометра, в ньому також відсутні сенсорний екран і алгоритми Fusedtrack, але підтримується вимірювання стресу, персоналізовані плани тренувань, підрахунок VO2max і система Галілео.

Останнім дітищем Suunto, яке важко класифікувати, є Suunto 7 – перший годинник від фінського виробника, оснащений операційною системою WearOS від Google.

Suunto 7 відрізняється відмінною якістю AMOLED-екрана з роздільною здатністю 454x454 px (це більша роздільна здатність, ніж у Apple Watch), підтримкою зовнішніх карт і наявністю модуля NFC, що дозволяє здійснювати платежі через Google Pay.

Suunto 7 має безліч переваг, але не позбавлений недоліків. Найголовніший мінус цієї моделі – час автономної роботи – 48 годин у режимі смарт-годинника – не приголомшливий результат, але треба пам'ятати, що AMOLED-екрани високої роздільної здатності просто не є енергозберігаючими.

pic_032c88d7d979855dc49e6b9e4ce8823d_1920x9000_1.jpg

Гармін та Суунто: основні відмінності

  • Дизайн

У плані зовнішнього оформлення годинники Garmin радують великою різноманітністю. Є моделі з круглим та квадратним корпусом. Матеріал виготовлення: армований пластик, сталь, іноді алюміній і в дорогих годинниках титан. Представлено три розміри корпусів під різний об'єм зап'ястя. Ремінці, відповідно, також пропонуються різної ширини. Вони легко знімаються, до того ж, зазвичай без додаткових інструментів, і їх можна замінити. Garmin пропонує багатий асортимент ремінців різних кольорів – з силікону, текстилю, є також браслети з металу. Це дозволяє підібрати аксесуар під будь-який стиль одягу.

Дизайн годинників Suunto більш стриманий і мінімалістичний. Моделі різних серій зовні схожі. Корпуси годинників переважно зроблені з пластику. Форма корпусу тільки кругла, розмір середній – в межах 45-50 мм. Матеріалом для ремінця виступає виключно силікон, який є найзручнішим варіантом для занять спортом та активного відпочинку. Ширина ремінців скрізь одна й та сама – 24 мм, що полегшує вибір ремінця у разі заміни старого новим. Знімаються ремінці Суунто не так просто, як ремінці в годинниках Гармін, оскільки потрібні інструменти. Виняток складає серія годинників Суунто 9, де впроваджено спрощену систему кріплення.

  • Каталог продукції

Щодо асортименту, то Гармін знову випереджає Суунто, пропонуючи покупцям 18 модельних серій. Як правило, усі вони мають додаткові підсерії. Багато уваги американська компанія приділяє розробці спеціалізованих годинників з функціями для конкретної професійної сфери застосування: наприклад, для льотчиків, мореплавців, військових, гольфістів, гонщиків, любителів серфінгу і не тільки.

У Суунто асортимент скромніший. Усього чотири серії: 3, 5, 7 та 9, у межах кожної представлено кілька моделей, які незначно відрізняються одна від одної за кольором та іншими дизайнерськими елементами. Додаткові підсерії може запропонувати лише лінійка SUUNTO 9: це 9 BARO та 9 BARO TITANIUM, які відрізняються вже не лише за кольором, але також за використаними матеріалами та функціоналом.

Професійно орієнтовані годинники у Суунто теж є, але тільки в категорії годинників для плавання та пірнання з аквалангом. Проте функціональні можливості в них продумані до дрібниць, що не дивно – адже компанія займається розробкою гаджетів для аквалангістів ще з 80-х років і досягла високої майстерності в цій справі. Є базовий і два спеціалізовані додатки для дайверських годинників, за допомогою яких дуже зручно вносити дані про занурення, вести його журнал, стежити за показниками здоров'я та кількістю кисню в балоні. Серед професійних дайверів годинники Суунто однозначно у більшій пошані, ніж годинники інших брендів.

pic_17ada77db22c47869fa639ea90e1bfd6_1920x9000_1.jpg

  • Час роботи батареї

За цим показником, якщо порівнювати годинники Гармін і Суунто однієї цінової категорії та зі схожим функціоналом, то вони приблизно йдуть на рівних. Різниця полягає в тому, що Суунто пропонує три режими роботи, а Гармін – п'ять. У годинниках фінського бренду відключення/вмикання опцій згідно з вибраним режимом здійснюється автоматично, а в годинниках Гармін є можливість контролювати функціонал і в тому числі заряд батареї вручну. Наприклад, якщо помічено, що та чи інша функція сприяє швидкому розряду батареї, її можна вимкнути.

І Garmin, і Suunto пропонують варіації спортивних годинників на сонячній зарядці або без неї.

Донедавна гаджетів з бездротовою зарядкою в каталогах обох брендів не було, хоча інші виробники смарт-годинників давно впровадили цю опцію. Однак навесні 2023 року компанія Garmin зробила серйозний крок у плані інновацій, випустивши гібридний годинник Vivomove Trend з можливістю бездротової зарядки, сумісний із ЗП типу Qi.

  • Функціонал

За своїми можливостями годинники Гармін і Суунто суттєво різняться. У гаджетів Гармін функцій більше і частіше вони оновлюються, але в пристроях Суунто пропоновані опції опрацьовані глибше.

У своїх відгуках багато користувачів відзначають, що датчики Гармін (зокрема, пульсометр, пульсоксиметр, крокомір, фіксація пройденої дистанції) працюють точніше, оскільки компанія розробляє та впроваджує їх оновлені модифікації. А ось точність позиціонування приблизно однакова і залежить від можливостей конкретної моделі: скільки супутникових систем вона підтримує (GPS, ГЛОНАСС, Галілео), чи передбачений барометр і альтиметр. Годинники з компасом та картографічними картами представлені гідно в каталогах обох компаній.

Із загального зазначимо, що і ті, й інші працюють на базі операційної системи Андроїд, синхронізуються як з телефонами "Андроїд", так і з телефонами серії "Айфон". Тільки Гармін також може запропонувати приєднання годинників до смарт-ваг, планшетного комп'ютера «Айпад», а також до ноутбука з Віндовсом та Макбука.

pic_1e1d07e2e79c4abefeaf4f99b33932b4_1920x9000_1.jpg

Отже, що вибрати?

Насправді, вибір відповідного годинника – це особиста справа кожного покупця. Всі ми розуміємо, що на смарт-годинник Garmin ціна завжди буде вищою, ніж на аналогічні за функціоналом пристрої від інших брендів.

Продукція фінського бренду, наприклад, популярна модель Suunto 9, набагато дешевша, ніж прямий конкурент – модель Fenix 6/7. З цієї причини вона може стати найкращим вибором для тих, хто хоче заощадити на покупці.

У той же час Garmin нові моделі Fenix підтримуються датчиками ANT+, великими картами та інтелектуальними функціями. Сапфірове скло також стійкіше до пошкоджень. У прямому порівнянні трохи виграє Garmin Fenix 6/7, але багатьом новачкам цілком підійде і Suunto 9.

 

Джерело: garmin-official.com.