Серія Garmin Fenix 7 визнана однією з найкращих у сегменті смарт-годинників для мультиспорту, особливо для тренувань на витривалість і бігу на наддовгі дистанції, а також для активного відпочинку, включно з пішим туризмом, велосипедними прогулянками і не тільки. Тому немає нічого дивного в тому, що виробник, бачачи популярність цих годинників, вирішив розширити сьому серію Феніксів.

Наприкінці весни 2023 року, через півтора року після виходу сьомого покоління Fenix, компанія Garmin випустила низку додаткових моделей з оновленими функціями. Йдеться про серію Fenix 7 Pro, яку сам виробник називає проміжною. Оновлень, мабуть, накопичилося недостатньо, щоб можна було визначити моделі Pro як самостійну серію. Це скоріше доповнення до Феніксів 7 або, якщо хочете, прелюдія до майбутніх Феніксів 8. Сходинка між двома поколіннями!

Деякі програмні опції, доступні в годиннику Fenix 7 Pro, власники базових (2022 року випуску) годинників можуть встановити у своїх гаджетах через оновлення ПЗ. А якщо так, то багато наших клієнтів, які вирішили купити Fenix 7, цікавляться у нас, чи варто їм вибрати версію Pro або краще обмежитися початковими версіями розумних годинників.

Ми вирішили розібратися в цьому шляхом порівняння двох модельних лінійок, а також, роблячи на Fenix 7 Pro огляд, ми орієнтувалися на питання, які найчастіше нам ставлять покупці.

Розмір пристроїв

Що стосується розміру годинників, то відмінностей немає. Як і всі Фенікси сьомі, версії ПРО випускаються в трьох розмірах – під різні об'єми зап'ясть. Тож, перш ніж Garmin Fenix 7 Pro купити, визначитеся зі своїм розміром зап'ястя і уподобаннями теж. Великі годинники унісекс сьогодні в тренді. Але що подобається саме вам?

Щоб вам легше було розібратися, наводимо таблицю розмірів для Феніксів 7 Про, але майте на увазі – дані щодо обхвату зап'ястя взяті на основі силіконових ремінців:

Модель

Ширина ремінця

Обхват зап'ястя

Розмір корпусу

Розмір дисплея

Вага

Fenix 7S Pro

20 мм

108-182 мм

42 мм

30,4 мм

63 г

Fenix 7 Pro

22 мм

125-208 мм

47 мм

33,02 мм

79 г

Fenix 7X Pro

26 мм

127-210 мм

51 мм

35,56 мм

96 г

Матеріали корпусу та ціна

Власне, виробник використовує в обох лінійках ті ж самі матеріали. Основа корпусу всіх Феніксів 7 – армований скловолокном полімер. Металеві елементи – з нержавіючої сталі, а у версіях Sapphire Solar, які мають модніший і престижніший вигляд, замість сталі використано більш легкий титан.

У лінійках Fenix 7 і Fenix 7 Pro ціна варіюється, залежно від матеріалів і розміру. Загалом сімейство годинників Pro коштує дорожче за своїх попередників, але не кардинально. А якщо порівнювати титанові Fenix 7 Pro і Fenix 7X, то ціни майже однакові.

Сонячна зарядка і тип лінзи

Можливість сонячної зарядки – важлива функція, що сприяє продовженню терміну роботи батареї. Була присутня вона у Феніксах 7 від самого початку, проте не у всіх моделях, а тільки в дорожчих версіях Sapphire Solar.

Моделі 7 Pro вигідно відрізняються від своїх попередників тим, що абсолютно всі вони мають сонячну зарядку. Однак лінзи, які здатні перетворити сонячне світло в енергію батареї, у межах даної серії використані різні.

У зв'язку з цим розумні годинники Garmin Fenix 7 Pro підрозділяються на дві групи:

  • Solar Edition – з лінзою Power Glass™, в основі якої скло Corning Gorilla Glass DX;
  • Sapphire Solar Edition – з лінзою Power Sapphire™, яка виготовлена із сапфіра, визнаного третім за твердістю після алмазу мінералом, і має підвищену міцність (фактично її значно важче подряпати, ніж звичайне скло), і водночас сапфірова лінза сприяє збільшенню заряду батареї.

Зазначимо, що за умови правильного освітлення (а це щодня три години на вулиці, де багато сонячного світла*) тривалість роботи пристрою без підзаряджання від мережі збільшується на 3-4 дні, якщо використовувати годинник у звичайному смарт-режимі, і на кілька місяців – у режимі «економ»**. Активувавши режим «Тільки GPS »*** з підзарядкою від сонця, ви отримаєте, залежно від розміру моделі, від 46 годин (7S Pro) до 122 годин (7X Pro) автономної роботи гаджета.

* Необхідний рівень освітленості для сонячної зарядки – 50 000 люкс. Але майте на увазі, що зовнішнє освітлення протягом дня і залежно від погоди варіюється: від 1 500 люкс (коли похмуро) до 100 000 люкс (безхмарна сонячна погода).

** У режимі економії заряду батареї, який ще називають режимом перегляду, вимикаються всі датчики і не використовується підключення до смартфона. Натомість усі функції економії заряду батареї, як-от тайм-аут екрана та відсутність підсвічування, в дії.

*** Під час використання GPS також передбачено формати роботи «Максимальний заряд батареї в режимі GPS (UltraTrac)» і «Експедиційний режим GPS». Перший передбачає збір даних про точки треку щохвилини, другий – раз на годину.

Модифікований дисплей із сенсорним інтерфейсом

Важливо підкреслити, що в моделях Pro використовується MIP-дисплей більш свіжого покоління з новим дизайном пікселів. Як заявляє виробник, це забезпечує гармонійні зображення в різних умовах освітлення. Завдяки поліпшеним показникам яскравості, контрастності та насиченості кольору екран став більш читабельним. Водночас енергоспоживання його залишається низьким.

Останньому фактору неабияк сприяє також новий дизайн підсвічування, що стало яскравішим і одночасно з цим розумнішим. Річ у тім, що підсвічування дисплея автоматично адаптується під різні умови освітлення, і, якщо немає потреби в підвищеній яскравості, воно тьмяніє.

Енергоефективний дизайн – із цим не посперечаєшся. Але якщо тьмяніючий екран вам не припаде до смаку, ви можете скасувати в налаштуваннях функцію «Автопідсвічування», яка ввімкнена за замовчуванням.

Оскільки Фенікси 7 Про, як і базові моделі, оснащені сенсорним інтерфейсом, користувачам забезпечено швидкий доступ до налаштувань і функцій. Традиційно для Феніксів також доступне кнопкове керування гаджетом, яке можна застосовувати паралельно із сенсорним. Однак під час занять фізичною активністю сенсорне керування за замовчуванням тимчасово відключається.

Світлодіодний ліхтарик

Якщо у перших Феніксів 7 ліхтарик можна було знайти тільки у великих, діаметром 51 мм, годинниках, то модельна лінійка Про пропонує ліхтарик у всіх годинниках, незалежно від їхнього розміру.

Йдеться про світлодіодний ліхтарик, вбудований у верхню частину гаджета. Кнопка ввімкнення ліхтарика – LIGHT. Її потрібно натиснути й утримувати. Користувачі можуть вибрати біле або червоне світло променя, змінювати рівень яскравості, використовуючи кнопки DOWN та UP. Якщо налаштування зроблено, надалі достатньо швидко два рази натиснути кнопку LIGHT, і ліхтарик працюватиме в раніше заданому йому режимі.

Можливе програмування ліхтарика на миготіння з різними інтервалами – наприклад, для подачі сигналу лиха в надзвичайних ситуаціях.

Завантажені мапи

Усі годинники серії Фенікс 7 підтримують картографування. Однак попередньо завантажені топографічні мапи доступні тільки в моделях Solar Sapphire. В інших моделях Fenix 7 мапи можна завантажити безкоштовно через Wi-Fi.

А якщо ви вирішите купити годинник Гармін Фенікс 7 Про, то незалежно від того, яку модель вибираєте (зокрема й без сапфірового скла), ви отримаєте разом із гаджетом повний пакет попередньо завантажених мап. Сюди входять мапи полів для гольфу (понад 42 тисячі), мапи гірськолижних курортів і топографічні мапи вашого регіону TopoActive. Також через мережу Вайфай, використовуючи диспетчер мап, можна вибрати додаткові мапи для туризму та завантажити їх абсолютно безкоштовно на свій пристрій.

З того, що нового додалося щодо мап у годиннику Fenix 7 Pro, варто відзначити накладення погоди на мапи, які показують опади, хмарність, температуру, а також швидкість і напрямок вітру. Інформація про погоду надсилається на годинник зі сполученого смартфона і вимагає підключення Bluetooth для передачі даних.

Також у Феніксах Про 7-го покоління додалася функція «Затінений рельєф», яка показує затінення рельєфу для тривимірного представлення топографії мапи.

Збільшилося сховище годинників

Якщо раніше тільки моделі Solar Sapphire у сьомому поколінні Fenix мали пам'ять 32 Гб, а решта обмежувалися пам'яттю 16 Гб, то в серії Pro у всіх моделях додалося вільного місця (на рівні 32 Гб) для завантаження мап і музики.

Насправді й 16 Гб – це більш ніж достатньо, якщо ви хочете зберігати в пристрої мапу одного континенту, а не всього світу (наприклад, мапа Європи займає прибл. 11,6 Гб). Але якщо виникне необхідність вирушити подорожувати в інший регіон, доведеться для завантаження нової мапи видалити стару. Так що тим, хто часто в роз'їздах, краще вибирати пристрої з розширеним сховищем. Будь-яка модель Fenix 7 Pro в цьому плані підійде.

Багатодіапазонний GPS

Ще одна важлива відмінність серії Pro від попередніх Fenix 7, яка порадує мандрівників, – це те, що абсолютно всі її моделі оснащені багатодіапазонним GPS. Раніше така опція доступна була тільки в моделях Sapphire.

У чому переваги технології приймання супутникового сигналу в декількох частотних діапазонах? Як зазначає компанія Гармін, така технологія забезпечує більш послідовний журнал треків і поліпшене позиціонування в складних умовах. Зменшується кількість помилок через перешкоди, що створюються навколишнім середовищем (гори, висотні споруди, дерева). В ідеальних умовах точність позиціонування гаджетів з мульти-GPS становить плюс/мінус 2 метри (для порівняння – в інших моделях допускається плюс/мінус 3 метри).

Оптичний датчик пульсу,
ЕКГ, датчик температури шкіри

Моделі Fenix 7 версії Pro оснащені найновішим на момент їхнього виходу датчиком серцевого ритму Garmin Elevate V5. На відміну від датчиків Elevate V4, яким обладнані ранні Фенікси сьомі, цей сенсор має більшу кількість світлодіодів і більшу площу прилягання до шкіри, що має сприяти більш точному зчитуванню пульсу під час активних занять.

За відгуками користувачів, показання оптичного датчика, вбудованого в розумний годинник Fenix 7 Pro усередині електричного ізолювального кільця, справді вражаюче точні та практично ідентичні даним, які надає нагрудний датчик серцевого ритму.

Але це не єдина приємна новина, яка стала можлива завдяки поліпшеному сенсорному обладнанню Elevate V5. Нова технологія дає змогу реалізувати низку інших корисних функцій, як-от вимірювання температури шкіри на зап'ясті та опція ЕКГ.

Під монітором електрокардіограми (ЕКГ) мається на увазі запис електричних сигналів, що виникають у серцевому м'язі в момент його збудження. Додаток ЕКГ аналізує отримані дані, щоб визначити частоту серцевих скорочень і виявити ознаки нерегулярного серцевого ритму, який називають миготливою аритмією. Результати моніторингу ЕКГ можна переглянути на годиннику або в застосунку Garmin Connect.

Що стосується вимірювання температури шкіри, то ця функція наразі вважається ексклюзивною для годинників Garmin. Вона ґрунтується на зборі даних про температуру зап'ястя під час сну. Користувачам необхідно поспати, не знімаючи годинник Fenix 7 Pro, три ночі, щоб встановити базовий рівень. А після того, як буде досягнуто базового рівня, можна починати переглядати зібрані дані про температуру шкіри за кожну ніч у статистиці сну (у застосунку Garmin Connect) і виявляти відхилення від базового рівня.

Для чого потрібне вимірювання температури шкіри? Для того, щоб, наприклад, допомогти у визначенні стадій сну, циклів овуляції та захворювань.

Нові функції для спорту:
Hill Score та Endurance Score

У годинниках Fenix 7 Pro додалися два нових інструменти для аналізу тренувань. Опція Hill Score орієнтована на біг/походи/ходьбу. Вона вимірює здатність користувача бігати в гору, визначає бігову силу на крутих підйомах і бігову витривалість на довгих підйомах, а з плином часу аналізує прогрес і видає оцінку, спираючись на історію тренувань і оцінку VO2 Max.

Функція Endurance Score (оцінка витривалості) призначена для вимірювання здатності користувача витримувати тривалі навантаження. Збираючи дані тренувань за всіма спортивними заняттями, вона допомагає зрозуміти, як впливають тренування на загальну витривалість і фізичну форму. Для своїх вимірювань інструмент Endurance Score використовує оцінку VO2 Max, короткострокові та довгострокові тренувальні навантаження та інші дані.

Версії Fenix 7 Pro без Wi-Fi

Цікава інновація, яка багатьох, можливо, здивує, оскільки спрямована вона не на додавання нових опцій, а на обрізання їх.

Модифікації Fenix без Wi-Fi з'явилися не відразу, а через півроку після випуску лінійки 7 Pro. Подібні оновлення торкнулися тільки двох моделей: 7 Pro Solar (47 мм) і 7X Pro Solar (51 мм). І призначені вони для людей, які працюють на спецоб'єктах під охороною і в закритих установах, де заборонено носіння пристроїв із підтримкою Вайфай.

Вимкнення бездротової мережі Вайфай для передавання даних спричинило відмову від кількох функцій, пов'язаних із завантаженням мап і музики. Також годинник Фенікс 7 Про без Вайфай не підтримує додаток ЕКГ.

У всьому іншому версії Fenix 7 Pro No Wi-Fi ідентичні годинникам з підтримкою Wi-Fi. І ціна у них теж однакова.

Fenix 7S Sapphire Solar (42 мм) ліворуч, Fenix 7 Pro (47 мм) праворуч

Підбиваємо підсумки

То чи варті зміни, яких зазнали годинники Fenix 7 Pro, того, щоб визнати їх кращими порівняно зі старими Fenix 7? Це складне питання, на яке немає однозначної відповіді. Та й взагалі, вибір розумного годинника – це непросте завдання. Тим більше, що у кожної людини свої пріоритети. Комусь важливо, щоб було дешевше, а хтось зрадіє можливості купити годинник з ліхтариком компактного розміру, який не буде виглядати як «блюдце» на зап'ясті.

Але за фактом змін у версії Pro небагато. Виробник, спираючись на вподобання людей, які купують вироби із серії Fenix, зробив ставку на збільшення автономності роботи, для чого виключив варіанти без сонячної зарядки. Також багато сил було вкладено в поліпшення читабельності екрана.

Сильні сторони Феніксів 7 Про – це багатодіапазонність GPS, більш точний датчик серцевого ритму, більше пам'яті і... ліхтарик. Звичайно ж, ліхтарик! Можливо, це здасться дурним. Але практика показала, що саме ліхтарик став улюбленою функцією багатьох користувачів годинників Фенікс. Ще 3-5 років тому відсутність ліхтарика сприймалася як істотний недолік Феніксів, які позиціонуються як надійні та престижні годинники, а значить, і очікують від них більшого. З ліхтариком годинник у повсякденному носінні однозначно більш практичний і зручний.

Але повторимо, що вибір розумного годинника з тим чи іншим набором функцій – завдання непросте, вирішити яке має кожен сам, спираючись на свій досвід, бюджет і вподобання.

Сподіваємося, що цей огляд виявився вам корисним. Дякуємо, що прочитали! Не соромтеся залишати коментарі та ставити запитання. Будемо раді відповісти на них якомога швидше.